Galeria fotograficzna (Photo Gallery) zdjęcia

Eksperymentalna publikacja własnych zdjęć marek@zukint.pl


Strona główna :: Zaloguj mnie
Lista albumów :: Ostatnio przesłane :: Komentarze :: Popularne :: Najlepiej ocenione :: Ulubione :: Szukaj
Wybierz język:

Wyniki wyszukiwania grafik - "Jerzego"
HPIM0603.JPG
Egipt - Kair ( Cairo ) Zabytki - Klasztor św. Jerzego160 odsłonKlasztor św. Jerzego pochodzi prawdopodobnie z XV w.
HPIM0607.JPG
Egipt - Kair ( Cairo ) Zabytki - Kompleks Kościoła św Jerzego165 odsłonMuzeum na Cytadeli
HPIM0609.JPG
Egipt - Kair ( Cairo ) Zabytki - Kościół Greckokatolicki św Jerzego z ikoną menczennika158 odsłonCharakterystyczny okrągły kształt kościoła jest konsekwencją usytuowania na półokrągłej rzymskiej wieży bramnej z I w.
HPIM0615.JPG
Egipt - Kair ( Cairo ) Zabytki - Kościół Greckokatolicki św Jerzego - obrazy141 odsłon
HPIM0616.JPG
Egipt - Kair ( Cairo ) Zabytki - Obraz św Jerzego walczącego z smokiem142 odsłonJest rzeczą ciekawą, że smok występuje w wielu kulturach, na całym świecie. Nawet w Chinach symbol smoka wystepuje. Czy smoki istniały naprawdę ? Były nimi dinozaury ?
HPIM0617.JPG
Egipt - Kair ( Cairo ) Zabytki - Insygnia i sprzęty św Jerzego132 odsłonKsiężniczka miała zostać ofiarowana smokowi, lecz na jego drodze pojawił się święty Jerzy. Stanął twarzą w twarz ze smokiem, obronił się znakiem krzyża, pokonał go i uratował księżniczkę. Wdzięczne miasto porzuciło pogaństwo i przeszło na chrześcijaństwo. - Oto legenda o walce św Jerzego z smokiem.
HPIM0618.JPG
Egipt - Kair ( Cairo ) Zabytki - Płaskorzeźba walki sw Jerzego z smokiem i pomnik Christopher II135 odsłonChristopher II był w latach 1939 do 1966 Patryjarchom Greckiego ortodoksyjnego kościoła w Aleksandri.
HPIM8079.JPG
Nagrobek Jerzego Panka436 odsłonJerzy Panek (1918 - 2001) - grafik, malarz. Przez większość życia zajmował się drzeworytem. Stworzył około 500 grafik. Inspirował go m.in. sztuka ludowa, np. "Autoportret w białym kapeluszu" czy "Zamek w Golubiu". W ostatnim okresie życia tworzył rysunki kredką i tuszem, głównie autoportrety.
plików: 8, stron: 1