Galeria fotograficzna (Photo Gallery) zdjęcia

Eksperymentalna publikacja własnych zdjęć marek@zukint.pl


Strona główna :: Zaloguj mnie
Lista albumów :: Ostatnio przesłane :: Komentarze :: Popularne :: Najlepiej ocenione :: Ulubione :: Szukaj
Wybierz język:

Strona główna > Kraków > Kopiec Kościuszki

Hpim00.jpg
Kopiec Kościuszki widziany z drogi spacerowej od Salwatora do Kopca420 odsłonKopiec Kościuszki jest zlokalizowany na wzgórzu błobosławionej Bronisławy, wokół kopca jest dużo terenów zielonych, łąk
Hpim01.jpg
Kopiec Kościuszki widziany z krakowskich błoń350 odsłonZdjęcie zostało zrobione w czasie wizyty Papierza Benedykta XVI w Krakowie
Hpim02.jpg
Kopiec Kościuszki widziany z jego podstawy344 odsłonWysokość kopca Kościuszki wynosi 34.1 m. We wnętrzu kopca znajduje się drwniany pal, wokół tego pala usypywano kopiec. Budowa kopca sfinansowana została z publicznej zbiórki pieniędzy.
Hpim03.jpg
Kopiec Kościuszki widziany z jego podstawy, wejście główne na Kopiec468 odsłonPodczas zaboru Austryjackiego kopiec Kościuszki otoczono fortyfikacjami. Austryjacy pozostawili po sobie potężny fort który obudowuje swymi umocnieniami cały kopiec.
Hpim04.jpg
Kopiec Kościuszki - korona kopca324 odsłonNa szczycie kopca Kościuszki znajduje sie małe płaskie miejsce otoczone marmurową barierką, co stanowi piekny taras widokowy z ktorego widać piekną panoramę Krakowa.
Hpim05.jpg
Kopiec Kościuszki - korona kopca324 odsłonNa szczycie Kopca Kościuszki centralnie znajduje sie marmurowy Kamień przy którym zmęczeni wspinaczką turyści mogą sobie usiąść i pomyśleć nad historią Polski, Krakowa, Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej lub pewno co się częściej zdaża mogą pomyśleć nad swoją kondycją fizyczną.
Hpim06.jpg
Kopiec Kościuszki - tablica pamiątkowa425 odsłon"W tym miejscu złożono ziemie z pobojowisk w Ameryce na dowód i wspomnienie udziału Tadeusza Kościuszki w wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych w 150 rocznicę jej ogłoszenia dnia 4 lipca 1926 r. "
Hpim07.jpg
Kopiec Kościuszki - prace pielęgnacyjne332 odsłonO kopiec Kościuszki musi się dbać i dlatego kopiec który latem jest porośnięty trawą jest podlewany i strzyżony, a zimą odsnieżany
Hpim08.jpg
Kopiec Kościuszki - Zimą346 odsłonZimą kopiec kościuszki też prezentuje się dobrze tak pięknie pokryty śniegiem.
Hpim09.jpg
Kopiec Kościuszki - Zimą316 odsłon
Hpim10.jpg
Kopiec Kościuszki - inna perspektywa378 odsłonŁąki okalający Kopiec Kościuszki są oazą przyrody w tej okolicy
Hpim11.jpg
Kopiec Kościuszki - fort Kościuszko - Radio RMF FM390 odsłonW latach 90-tych w forcie Kościuszko przy Kopcu Kościuszki ulokowało swoją bazę Radio RMF FM. Do czasu lokalizacji się tu Radia fort niszczał. Był tu niby Hotel i restauracja, kawiarnia ale wiekszość fortu popadała w coraz wiekszą ruinę. Radio tchneło w to miejscie nowe życie.
HPIM1188.JPG
Kopiec Kościuszki - fort Kościuszko - Kawiarnia i muzeum267 odsłonJesli wchodzisz na szczyt kopca Kościuszki i kupujesz bilet to możesz iść do muzeum historii kopca i walki narodowo wyzwoleńczej. W muzeum można między innymi zobaczyć jak kopiec jest zbudowany wewnątrz. Jest też tam mała kawiarnia gdzie zawsze można coś dobrego zakupić.
HPIM1198.JPG
Kopiec Kościuszki - fort Kościuszko - Kawiarnia323 odsłonJeśli idziesz na kopiec ale nie masz zamiaru kupować biletu wstępu to nie wchodząc na szczyt obejżeć panoramę Krakowa z kawiarni w forcie. Widok z tarasu widokowego Kawiarni nie jas taki sam jak z korony kopca ale za to jest darmowy. Część panoramy Krakowa jest przesłonięta przez konary drzew.
HPIM1203.JPG
Kopiec Kościuszki - fort Kościuszko - Radio RMF FM187 odsłon
HPIM4301.JPG
Kopiec Kościuszki - fort Kościuszko266 odsłon
HPIM4304.JPG
Kopiec Kościuszki - fort Kościuszko - Radio RMF FM178 odsłon
HPIM4309.JPG
Kopiec Kościuszki - fort Kościuszko - Radio RMF FM270 odsłon
HPIM4310.JPG
Kopiec Kościuszki - Zima302 odsłon
HPIM4311.JPG
Kopiec Kościuszki - fort Kościuszko303 odsłon
HPIM4979.JPG
Kopiec Kościuszki - fort Kościuszko220 odsłon
Hpim627.jpg
Kopiec Kościuszki - fort Kościuszko245 odsłon
Hpim632.jpg
Kopiec Kościuszki - fort Kościuszko - Radio RMF FM - stacja przekaźnikowa262 odsłon
Hpim650.jpg
Kopiec Kościuszki212 odsłon
Hpim651.jpg
Kopiec Kościuszki - fort Kościuszko - Radio RMF FM387 odsłon
Hpim803.jpg
Kopiec Kościuszki - fort Kościuszko - Radio RMF FM324 odsłonCzęść fortu Kościuszko na swoje potrzeby zajmuje Radio RMF FM. Mysla że miedzy innym dzieki temu radiu sam fort Kościuszko wiele zyskuje gdyż część budynków żyje będąc w eksploatacji.
Hpim805.jpg
Kopiec Kościuszki - fort Kościuszko - stacja telefonii komórkowej303 odsłonNa najwyższym budynku fortu Kościuszko umieszczone sa anteny które wyglądają jak anteny telefonii komórkowej.
 
plików: 27, stron: 1