Galeria fotograficzna (Photo Gallery) zdjęcia

Eksperymentalna publikacja własnych zdjęć marek@zukint.pl


Strona główna :: Zaloguj mnie
Lista albumów :: Ostatnio przesłane :: Komentarze :: Popularne :: Najlepiej ocenione :: Ulubione :: Szukaj
Wybierz język:

Strona główna > Wakacje > Egipt > Dahszur i Majdum - Egipt

HPIM0827.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Pustynia66 odsłonWidzimy tu pustynie wokół - Oglądałem kiedyś Discovery taki obraz w którym jakich uczony udawadniał, że kiedyś w Afryce i na dzisiejszych terenach Egiptu był zielony bush. Jak widzę taką pustynie to się zastanawiam, czy jakby zaczoł padać deszcz na taką pustynie, czy by nadal się odrodziła bujna roślinność.
HPIM0829.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Czerwona Piramida96 odsłonCzerwona Piramida (lub Północna) – piramida w Dahszur w Egipcie, wybudowana przez władcę starożytnego Egiptu Snofru z IV dynastii. Jest to najstarsza zachowana klasyczna piramida. W czasach Snofru zwana była "Ta-która-jawi-się-błyszczącą". Swoją współczesną nazwę zawdzięcza różowej barwie bloków miejscowego kamienia, z których została wzniesiona. Niegdyś pokryta była również białym oblicowaniem wapiennym, dobrze odbijającym światło słoneczne, stąd też jej staroegipska nazwa.
HPIM0830.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Piramida Łamana106 odsłonŁamana Piramida Snofru – piramida w Dahszur w Egipcie, wybudowana przez władcę starożytnego Egiptu Snorfu z IV dynastii. W czasach Snofru nazywana była "Ta-z-południa-która-jawi-się-błyszczącą". Jest jedyną znaną piramidą łamaną. Piramidę tą zwie się również Południową, Romboidalną, Złamaną, Pochyłą, Stępioną, Zgiętą i Fałszywą. Wszystkie nazwy oddają stan faktyczny obiektu z wyjątkiem romboidalnej, która nie ma uzasadnienia geometrycznego.
HPIM0835.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Pustynia wokół Piramid77 odsłonWygląd pustyni i ogrodzenia, jakie ciągnie się otaczając piramidę
HPIM0836.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Piramidka królowej Hetepheres, małżonki Snofru 76 odsłon
HPIM0838.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Czerwana Piramida83 odsłon
HPIM0841.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Pustynia widok z Piramidy73 odsłon
HPIM0853.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Świątynia u podnóża Piramidy80 odsłonCzasem między tymi kamieniami stoją żołnierze, i pilnują turystów
HPIM0861.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur )72 odsłon
HPIM0862.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Piramida Łamana71 odsłon
HPIM0864.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Ściany Piramidy74 odsłon
HPIM0867.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Droga do wnętrza piramidy91 odsłon
HPIM0871.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Komora grobowa w Piramidzie107 odsłon
HPIM0872.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Sklepienie pozorne w głównej komorze grobowej120 odsłon
HPIM0873.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Korytarz w Piramidzie109 odsłon
HPIM0875.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Komora wewnętrzna Piramidy99 odsłon
HPIM0878.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Wewnętrzne schody w Piramidzie98 odsłon
HPIM0879.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Komora we wnętrzu Piramidy89 odsłon
HPIM0885.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Piramida73 odsłon
HPIM0886.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Widok zabudowań z autobusu74 odsłon
HPIM0888.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Majdum ( Meidum ) - Przejazd po bocznych drogach Egiptu I82 odsłonTak wygląda życie na Egipskiej wsi. Osioł jako podstawowy środek transportu. W tle pole z kukurydzą.
HPIM0891.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Majdum ( Meidum ) - Przejazd po bocznych drogach Egiptu II80 odsłonSchronienie ludzkie i rzeka tak bardzo mentna. Wyglada to okropnie.
HPIM0894.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Majdum ( Meidum ) - Przejazd po bocznych drogach Egiptu III68 odsłonRzeka i szereg domów wieśniaków egipskich.
HPIM0895.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Majdum ( Meidum ) - Przejazd po bocznych drogach Egiptu IV76 odsłonPalmy, Rzeka i Budynek religijny który kontrastuje z otoczeniem.
HPIM0896.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Majdum ( Meidum ) - Przejazd po bocznych drogach Egiptu V73 odsłonCiężkie życie mają e Egipcie zwierzęta domowe. Jak się patrzy na tę krowę to ma się wrażenie, że zaraz zdechnie.
HPIM0897.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Majdum ( Meidum ) - Przejazd po bocznych drogach Egiptu - Prawdziwy Egipt nie z pocztówki73 odsłonTo zdjęcie przedstawia, co można spotkać w Egipcie na każdym kroku. Tak wygląda Egipt z bliska.
HPIM0900.JPG
Egipt - Dahszur ( Dahshur ) - Majdum ( Meidum ) - Pola uprawne w rejonach nawodnionych60 odsłonDo głównych upraw zaliczają się: ryż siewny, trzcina cukrowa, pszenica, kukurydza, proso, jęczmień, lucerna, fasola, ziemniaki, warzywa i owoce. Możliwe są tam dwa a nawet trzy zbiory plonów w ciągu roku.
HPIM0902.JPG
Egipt - Majdum ( Meidum ) - Piramida w Meidum - Widok z okolicznych zielonych pól73 odsłonPiramida w Meidum – piramida w miejscowości Meidum na południe od Sakkary i Dahszur. Była pierwszą piramidą z gładkimi stokami.
HPIM0904.JPG
Egipt - Majdum ( Meidum ) - Piramida w Meidum i okolica66 odsłon
HPIM0905.JPG
Egipt - Majdum ( Meidum ) - Cmentarz w okolicy piramidy74 odsłon
HPIM0907.JPG
Egipt - Majdum ( Meidum ) - Pustynia64 odsłon
HPIM0909.JPG
Egipt - Majdum ( Meidum ) - Piramida w Meidum - Widok z poziomu drogi102 odsłonBudowa tej piramidy została rozpoczęta przez Huniego, a dokończona przez jego domniemanego syna Snofru
HPIM0914.JPG
Egipt - Majdum ( Meidum ) - Mastaba78 odsłonMastaba składa się z murowanej części nadziemnej oraz podziemnej komory grobowej, połączonych pionowym szybem. Część nadziemna ma prostokątną podstawę, nachylone ściany, płaski wierzchołek, a wzorowana była na sypanych kopcach nagrobnych. Arabskim mieszkańcom Egiptu przypominała niskie, stawiane wzdłuż ścian wiejskich domów ławy, stąd nazwa.

HPIM0915.JPG
Egipt - Majdum ( Meidum ) - Mastaba widok z oddali69 odsłon
HPIM0918.JPG
Egipt - Majdum ( Meidum ) - Widoczek na okolice oddaje specyficzny charakter Egiptu69 odsłon
HPIM0920.JPG
Egipt - Majdum ( Meidum ) - Wejście do komnaty piramidy w Meidum76 odsłon
HPIM0926.JPG
Egipt - Majdum ( Meidum ) - Pozostałości rzeźb i posągów zrabowanych z pobliskich Piramid i Światyń59 odsłon
HPIM0930.JPG
Egipt - Majdum ( Meidum ) - Szczątki po grobowcach w których były starozytne mumie niegdyś waznych i bogatych Egipcjan69 odsłon
HPIM0931.JPG
Egipt - Majdum ( Meidum ) - Pozostałości po starożytnich sarkofagach68 odsłonJak się przyjżeć to widać piękne hieroglify
HPIM0934.JPG
Egipt - Majdum ( Meidum ) - Droga przez pustynie72 odsłonTaki widok drogi przez pustynie toważyszy turystą w czasie przemieszczania się między kolejnymi miejscami historycznymi Egiptu. Ciekawie to wygląda i wzbudza w polakach podziw, że te drogi są w takim stanie i asfalt się nie lepi do butów.
plików: 40, stron: 1