Galeria fotograficzna (Photo Gallery) zdjęcia

Eksperymentalna publikacja własnych zdjęć marek@zukint.pl


Strona główna :: Zaloguj mnie
Lista albumów :: Ostatnio przesłane :: Komentarze :: Popularne :: Najlepiej ocenione :: Ulubione :: Szukaj
Wybierz język:

Strona główna > Wakacje > Grecja > Agios Efstratios Grecja

Aghios.JPG
Grecja - Agios Efstratios - Widok z kosmosu57 odsłon Zdjęcie nie jest mojego autorstwa lecz pochodzi z Google Maps z pod adresu http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=39.511855,25.00042&spn=0.121443,0.20874&t=h&z=13
BSC_0163.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Widok wyspy w chwili gdy nasz jacht zawijał do portu w Agios51 odsłon
BSC_0171.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Święto Sardynki 61 odsłonBędąc na Agios Efstratios trafiliśmy całkiem przypadkowo na święto sardynki, którego termin jest zmienny. Świeto to odbywa się raz do roku i w czasie jego trwania cała wyspa bawi się przy darmowym winie i sardynkach, w czasie gdy gra specjalnie zaproszony na tę okazje zespół muzyczny.
BSC_0177.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Święto Sardynki - Darmowe świąteczne wino leje się z beczki57 odsłon
BSC_0185.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Restauracja - Załogi obu jachtów razem oczekują na danie zasadnicze, konsumując zakonski i pijąc świąteczne wino z plastikowych kubeczków62 odsłon
BSC_0211.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Restauracja - Załogi obu jachtów razem delektują się wykwintnymi owocami morza. Jeśli się nie mylę to między innymi ośmiornicami w trzech smakach i langustą60 odsłon
BSC_0221.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Święto Sardynki - Zabawa przy greckiej muzyce57 odsłonZdjecie przedstawia jak bawią się Grecy w czasie święta. Ponieważ my tzn. dwa jachty czyli 16 osób byliśby jedynymi turystami na całej wyspie w czasie świeta to mogliśmy zobaczyć jak się bawią grecy nie na pokaz tylko naprawdę. Kobiety tańczą razem i męszczyźni razem, oraz czasem się łączą w wspólne koło. Tańce są na pozór bardzo skąplikowane ale dowiedziałem się że wynika to z faktu że, taniec odbywa się do słów piesni i zawsze coś opowiada. Grecy to rozumieją i odtwarzają to w tańcu.
BSC_0248.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Święto Sardynki - Zespół muzyczny55 odsłon
CSC_0022.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Święto Sardynki - Zabawa przy greckiej muzyce - Tańczą kobiety56 odsłonDziewczyna druga z lewej strony z czerwonymi koralami była nadzwyczaj roztańczona - bardzo przyjemna z wyglądu
CSC_0040.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Nasze Jachty przybite do brzegu mola w Agios62 odsłonNa Agios Efstratios warunki dla Jachtów takich jak nasze były naprawdę bardzo dobre, była słodka woda, prąd, miejsce do cumowania, i wreszcie co bardzo ważne było się gdzie wykompać pod prysznicem. Agios Efstratios musi mieć jakiegoś naprawdę dobrego gospodarza. Jak bym wiedział kto nim jest to bym mu pogratulował. Wyspa pod wieloma wzgledami podobała mi się bardzo.
CSC_0043.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Latarnia morska59 odsłonMolo miało taką konstrukcję że po jednej stronie była przystań dla jachtów a po drugiej falochron. Na końcu mola była umiejscowiona mała latarnia morska, jak widać na zdjęciu. W czasie naszego pobytu na Agios Efstratios mam wrazenie że obok naszych jachtów do latarni i spowrotem przeszli lub przejechali wszyscy mieszkańcy wyspy. Swoje odczucie utwierdza fakt że na wyspie mieszna około 300 mieszkańców.
CSC_0046.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Małe łodzie rybackie55 odsłonNa wyspie wielu z jej mieszkańców zajmuje się rybołustwem. Nie posiadają oni jakiś dużych łodzi, raczej mała łódki.
CSC_0047.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Port na Agios Efstratios53 odsłon
CSC_0050.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Zabudowania57 odsłonZabudowa na Agios Efstratios jest bardzo podobna jak na innych wyspach. Mieszkańcy starają się o to by przy domach było choć trochu zieleni.
CSC_0052.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Stary budynek po Turecki55 odsłonNie wiem jaka jest prawda ale dowiedziałem się że, Grecy postepują z budynkami po Tureckimi w ten sposób że, nie burzą ich tylko pozwalają im się rozpaść, poprzez nie remontowanie ich, i nie używanie. Czas się sam rozprawia z pozostałością po Turkach
CSC_0057.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Widok portu z pobliskiego wzgórza57 odsłonDobrze widać na tym zdjęciu falochron i przystań do której zacumowalismy.
CSC_0061.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Takie wody i skały podwodne otaczają Agios Efstratios61 odsłon
CSC_0062.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Zabytkowe ruiny prawdopodobnie świątyni59 odsłonWyspa była miejscem zesłań więźniów politycznych w latach 70. Jednym z najsłynniejszych więźniów na wyspie był Mikis Theodorakis aktywista polityczny oraz kompozytor muzyczny.
CSC_0063.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Zabytkowe ruiny prawdopodobnie świątyni58 odsłonŚwięty Eustratiusa który mieszkał na wyspie w IX wieku według lokalnych mieszkańców tu na swój grób, lecz nie ma żadnych potwierdzonych dowodów aby potwierdzić tą tezę.
CSC_0082.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Cmentarz59 odsłonNa szczycie wzgórza nad domostwami osady znajduje się kapliczka i cmentarz
CSC_0088.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Stacja przekaźnikowa56 odsłon
CSC_0093.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Okazały dom60 odsłon
CSC_0095.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Pasący się osioł60 odsłonW tak bardzo ubogim terenie pasł się osioł. Nie dokońca to rozumiem ale ten człowiek przyprowadził osła na to wzgorze i chodził z nim z 1/2 h aż znalazł mu miejsce. Po czym odjechał na motorze. A osioł od 8:00 rano do 23:00 pasł się na potwornym słońcu na tak suchej łączce, rycząc przeraźliwie regularnie co 1h. Nie rozumiem tego ale człowiek to by napewno dostał udaru słonecznego i umarł z pragnienia w tych warunkach. Moża dla osła to normalne. Ale dla mnie to jest dziwne przecież osioł to nie wielbłąd.
CSC_0102.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Zabudowania osady58 odsłon
CSC_0103.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Jeden z wielu domów63 odsłon
CSC_0104.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Ciekawy budynek z potarganą flagą od wiatru57 odsłon
CSC_0106.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Plaża54 odsłonNa Agios Efstratoris znajduje się spora liczba pięknie położonych plaż z których trzeba wymienić m.in Agios Antonios, Lemonies oraz Avlakie.
CSC_0107.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Plaża59 odsłonNa Agios Efstratios plaża była kamienista
CSC_0111.jpg
Grecja - Agios Efstratios - panorama portu widziana z falochronu po drugiej stronie zatoczki58 odsłon
CSC_0116.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Molo i nasze jachty56 odsłon
CSC_0120.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Wzgórza55 odsłon
CSC_0127.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Plaża z drzewami dajacymi odrobinę cienia54 odsłonNiema nic lepszego niż drzewa do tego aby się ochronić przed upałem na plaży.
CSC_0129.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Inna perspektywa zatoki64 odsłon
CSC_0139.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Falochron56 odsłonElementy falochronu są odlewane z betonu na miejscu.
CSC_0140.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Rybak płynie aby przegladnąć sieci które zarzucił wczesnym rankiem56 odsłon
CSC_0144.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Ptaszysko58 odsłon
CSC_0157.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Skała którą fale podmywając uformowały w tak ciekawy sposób64 odsłon
CSC_0160.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Umywalnia gdzie można było się wykompać61 odsłonNiby nic nadzwyczajnego, prysznic ale napewno każdy kto żegluje bardzo docenia takie miejsca jak to, gdzie po orzeźwiajacej kompieli czyje się naprawdę jak nowo narodzony.
CSC_0165.jpg
Grecja - Agios Efstratios - Prom61 odsłonWyspa posiada połączenia promowe z wyspami oraz miastami: Lemnos, Kymi oraz Kawala. Wielu mieszkańców codziennie wypływa nim do pracy na innych wiekszych wyspach. Inną zupełnie sprawą jest że wyspa z 300 mieszkańcami posiada własny prom.
DSC_0007.JPG
Grecja - Agios Efstratios - Pieczenie koziny na grilu67 odsłonNasz kapitan Krzysiek zakupił surowe mięso u rzeźnika, i przygotował nam bardzo dobrze przyprawione mieso. Nie wiem jak innym ale mnie bardzo smakowała ta kozina z grilla. Dodatkową atrakcją kolacji był kawałek ryby złowiony przez Witka K.
plików: 40, stron: 1